Podczas sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Sosnowcu Grzegorz Schetyna zarzucił rządowi brak wiarygodności i zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie codziennie przypominać o niezrealizowanych obietnicach PiS.

– Czy mogą być wiarygodni ci, którzy obiecując walkę o klimat, czyste powietrze, walkę że smogiem, marnotrawią około 30 mld zł, które Komisja Europejska na ten cel przekazuje? To nie jest wiarygodność, to ich polityka – mówił Schetyna.

Przewodniczący PO podkreślił, że nigdy „nie było bardziej antykobiecej ekipy” niż obecnie rządząca partia. Porównał ilość kandydatek startujących z list KO i PiS. – U nas 52 kobiety w pierwszych trójkach, u nich 25. 88 kobiet w pierwszych piątkach KO, a w PiS 48. To różnica szacunku, stosunku do kobiet i ich obecności w życiu publicznym i politycznym – zauważył.

Zdaniem lidera Koalicji Obywatelskiej o niewiarygodności PiS świadczy też to, że dopiero w ostatnich tygodniach politycy tej partii zainteresowali się Śląskiem.

– Mam wrażenie, że premier Morawiecki przeprowadził się tutaj i już zapomniał, że tak naprawdę pracuje gdzieś indziej – ocenił Schetyna, wytykając szefowi rządu, że prowadzi nieustanną kampanię wyborczą na Śląsku, z którego kandyduje do Sejmu. – Jak mogą być wiarygodni ci, którzy przez ostatnie lata sprowadzają węgiel z Rosji? To ponad 20 mln ton za ponad 7 mld zł. Gdzie jest ich wiarygodność? Te obietnice, w których mówią, że będą walczyć o polskie kopalnie i polski węgiel? Oni są po prostu niewiarygodni – przekonywał szef PO.

Po swoim wystąpieniu na konwencji w Sosnowcu Schetyna napisał na Twitterze, zwracając się do prezesa PiS: „Jarek, dlaczego pozwalasz na import rosyjskiego węgla i śmieci z całego świata do Polski?”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę