Schetyna o rządzie Morawieckiego: To dowód na impotencję polityczną Kaczyńskiego!

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna komentując powołanie rządu Mateusza Morawieckiego, powiedział, że mieliśmy do czynienia z trwającą dwa miesiące farsą, która jest „rzeczą niespotykaną w demokracjach parlamentarnych”.

   

– To fatalne podsumowanie kiepskiego kabaretu, który zorganizował PiS. Przygotowania do rekonstrukcji trwały dwa miesiące, a okazało się, że chodzi o to, żeby zamienić premiera na wicepremiera – podsumował szef PO.

W ocenie Grzegorza Schetyny stojący na czele partii rządzącej Jarosław Kaczyński pokazał w ten sposób swoją „impotencję polityczną”.

   

– Nie był w stanie przeprowadzić swych planów, odsunąć złych ministrów – powiedział lider Platformy o prezesie PiS.

Za sukces opozycji Schetyna uznał fakt pożegnania się ze stanowiskiem premiera przez Beatę Szydło. – Rano Sejm rozpatrzył nasz wniosek o odwołanie jej rządu, a wieczorem sama złożyła dymisję – podkreślił, nawiązując do konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu złożonego przez jego partię i rozpatrywanego w czwartek przez Sejm.

   

Jednocześnie lider PO za nadużycie i kompromitację uznał fakt, że ministrowie rządu Szydło, którzy zostali zdymisjonowali w piątek, a następnie w poniedziałek z powrotem powołani na te same stanowiska w rządzie Morawieckiego, otrzymali trzymiesięczną odprawę. – To jest wstyd – oświadczył Schetyna i zapowiedział, że będzie się domagał wyjaśnień.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News