Fot. Flickr/PO, Licencja CC

Były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna wypowiedział się w RMF FM na temat sytuacji partii opozycyjnych oraz inicjatywy politycznej Rafała Trzaskowskiego Wspólna Polska.

Polityk stwierdził, że projekt totalnej opozycji był przewidziany na cztery lata, by zintegrować opozycję, a teraz celem nadrzędnym jest wygranie wyborów z PiS-em.

– Uważam, że to jest najważniejsze. Nie totalna opozycja, co było klimatem, programem opozycji przez ostatnie lata, który przyniósł zwycięstwo do Senatu, przez współpracę i twardą opozycyjność. To dzisiaj trzeba powiedzieć – jeśli nie totalna opozycja, to co wtedy? – mówił Schetyna.

W odpowiedzi na sugestię, że następstwem totalnej opozycji mógłby być ruch Rafała Trzaskowskiego, odparł, że ponad 10 mln głosów, które otrzymał Trzaskowski w II turze wyborów prezydenckich, pokazały wielkość przestrzeni politycznej tego projektu.

– Ale tego projektu dzisiaj nie ma. On nie funkcjonuje tak, jak funkcjonował w kampanii wyborczej. Nie przekształcił się w konstrukcję polityczną, która jest obecna na politycznej scenie – stwierdził. Jednocześnie Schetyna zastrzegł, że w czasie pandemii wszelkie polityczne aktywności i budowa ofensywnej inicjatywy nie są możliwe.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę