„Ostrzegam, każda próba korupcji politycznej ze strony PiS wobec wybranych w demokratycznych wyborach z woli suwerena senatorów opozycji będzie ujawniana i piętnowana”, napisał w środę na Twitterze przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Lider PO odniósł się w ten sposób do tajnych rozmów, jakie z jedynym z senatorów Koalicji Obywatelskiej przeprowadzili politycy PiS.

We wtorek senator KO Tomasz Grodzki ujawnił, że był sondowany, czy zostałby ministrem w rządzie PiS. W zamian Grodzki miał przejść w Senacie na stronę reprezentacji partii Kaczyńskiego i spowodować utratę większości, jaką w izbie wyższej ma opozycja.

Grodzki w rozmowie z TVN24 poinformował, że proponowano mu, że „może by się podjął jako wynajęty fachowiec realizacji programu zdrowotnego w rządzie PiS-u”.

– Nie trzeba mieć wielkiej wyobraźni, żeby się domyślać, że chodziło tu raczej o arytmetykę senacką, bo (…) w Senacie jest bardzo niewielka przewaga opozycji i każdy przeciągnięty na stronę PiS-u jest w jakimś sensie niezwykle cenny dla tej formacji – zauważył senator KO.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę