Z sondażu przeprowadzonego przez portal wp.pl wynika, że prezydentem stolicy ma szansę zostać wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Kandydatura Patryka Jakiego z rządu PiS nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, ale spekulacje na ten temat nie ustają. Jest to związane z rosnącą popularnością tego młodego polityka, który jest przewodniczącym sejmowej komisji weryfikacyjnej badającej złodziejską reprywatyzację w Warszawie za czasów prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz, która jest wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej.

W sondażu przeprowadzonym na ogólnopolskim panelu Ariadna respondentom zadano dwa pytania: „Kto w Twojej ocenie ma większe szanse, by zostać prezydentem Warszawy?” oraz „Kto według Ciebie byłby lepszym prezydentem Warszawy?”.

Aż 28 proc. ankietowanych odpowiedziało, że to Patryk Jaki ma większe szanse, by zostać prezydentem stolicy. Dużo mniej, bo 19 proc. respondentów, uważa, że schedę po Hannie Gronkiewicz-Waltz przejmie popierany przez PO Rafał Trzaskowski. Większość z badanych nie ma zdania, kto zwycięży w wyborach w stolicy.

Odpowiadając na drugie pytanie, dotyczące tego, kto byłby lepszym włodarzem Warszawy, 26 proc. odpowiedziało, że Trzaskowski, a Jakiego wskazało 23 proc. ankietowanych.

Grzegorz Schetyna kandydaturę Rafała Trzaskowskiego ogłosił w Zaduszki, 2 listopada. PiS swojego faworyta w walce o fotel prezydenta stolicy wskaże za kilka miesięcy, najprawdopodobniej na początku 2018 roku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę