Schetyna spotka się z Merkel! Mają rozmawiać o Polsce!

REKLAMA

Na dziś zaplanowane jest spotkanie szefa PO Grzegorza Schetyny z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Wizyta ma odbyć się w Berlinie w godzinach południowych. Grzegorz Schetyna na swoim koncie na twitterze poinformował, że będzie rozmawiać z Merkel o miejscu Polski w Unii Europejskiej i o dalszej przyszłości wspólnoty.

Głównym celem Schetyny podczas spotkania będzie pokazanie, że Polska chce być częścią i ważnym graczem w Unii Europejskiej. Jak powiedział Neumann, szef PO pokaże, że Polska nie chce być na marginesie, tak jak proponuje obecna władza. – Te nasze główne cele, które są do załatwienia to nieobcinanie Polsce funduszy z nowej perspektywy, a taka groźba istnieje przecież cały czas, a wręcz szukanie takiego rozwiązania, żeby one były na poziomie ostatniej perspektywy finansowej, a nie obcięte o 25 proc. – poinformował Neumann.

Podczas spotkania Angeli Merkel ma zostać także przekazana decyzja dotycząca Nort Stream 2. Ma być ona krytyczna. – Nie ma naszej akceptacji i zgody na ten projekt, bo uważamy, że łamie on solidarność energetyczną Europy i Niemcy nie powinny w niego się angażować – dodał polityk.

REKLAMA

Podziel się: