Schetyna zadaje pięć pytań Kaczyńskiemu! Straszy prezesa PiS prokuratorem! (WIDEO)

Na konwencji Koalicji Europejskiej w Rzeszowie lider PO zadał prezesowi PiS pięć pytań: o wymianę szefowej MEN, traktowanie nauczycieli, rozliczenie Macierewicza, słowa Biereckiego i dymisję szefa MON. – Jest jeszcze jedno pytanie. Taki plus do tej piątki. Co się stało z kopertą od austriackiego biznesmena? – dodał Grzegorz Schetyna.

– Co jeszcze musi się stać, żeby wymienić minister edukacji – czy nie macie nikogo lepszego niż Anna Zalewska? – pytał szef PO, zwracając się do Jarosława Kaczyńskiego.

Schetyna w pytaniach nawiązał też do sytuacji pracowników oświaty i ich traktowania przez rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz do uruchomienia „haniebnej machiny propagandowej, zwłaszcza w postaci telewizji publicznej”.

Czytaj także:  Cejrowski: PiS nie stoi po stronie Kościoła katolickiego

Polityk opozycji poruszył także temat dramatycznej, jego zdaniem, sytuacji przemysłu obronnego, pytając prezesa PiS, czy upadek polskiego wojska nie jest wystarczającym powodem do dymisji ministra obrony narodowej.

– Jak zamierza pan rozliczyć swojego zastępcę, Antoniego Macierewicza ze śledztwa smoleńskiego? I kiedy przeprosicie naród za lata, w których kłamaliście o zamachu? – mówił do prezesa PiS lider PO.

Schetyna w swoim wystąpieniu wspomniał również o kwestii, czy Jarosław Kaczyński akceptuje słowa senatora PiS Grzegorza Biereckiego o „oczyszczaniu Polski z ludzi niegodnych”. Zażądał usunięcia Biereckiego z partii rządzącej, bo tylko wtedy PiS pokazałoby, że nie utożsamia się z „haniebną, na granicy faszyzmu wypowiedzią”.

Szef Platformy zapowiedział też prezesowi PiS postępowanie prokuratorskie w przypadku braku odpowiedzi na pytanie związane z kopertą od austriackiego biznesmena.

Czytaj także:  Pietrzak: Platforma to partia złodziei, oszustów, krętaczy i zdrajców

– Jeżeli pan nie odpowie teraz, to odpowie pan niezależnemu prokuratorowi po wyborach, obiecuję to panu – podsumował.

J. Kaczyński opowiada o krowach, świniach, o jednej piątce, drugiej piątce. Pomożemy mu. Mamy dla niego prawdziwą #PiątkaKaczyńskiego. 5 pytań do Jarosława Kaczyńskiego ❓

Opublikowany przez Platforma Obywatelska Sobota, 13 kwietnia 2019

Komentarze