Na konwencji Koalicji Europejskiej w Rzeszowie lider PO zadał prezesowi PiS pięć pytań: o wymianę szefowej MEN, traktowanie nauczycieli, rozliczenie Macierewicza, słowa Biereckiego i dymisję szefa MON. – Jest jeszcze jedno pytanie. Taki plus do tej piątki. Co się stało z kopertą od austriackiego biznesmena? – dodał Grzegorz Schetyna.

– Co jeszcze musi się stać, żeby wymienić minister edukacji – czy nie macie nikogo lepszego niż Anna Zalewska? – pytał szef PO, zwracając się do Jarosława Kaczyńskiego.

Schetyna w pytaniach nawiązał też do sytuacji pracowników oświaty i ich traktowania przez rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz do uruchomienia „haniebnej machiny propagandowej, zwłaszcza w postaci telewizji publicznej”.

Polityk opozycji poruszył także temat dramatycznej, jego zdaniem, sytuacji przemysłu obronnego, pytając prezesa PiS, czy upadek polskiego wojska nie jest wystarczającym powodem do dymisji ministra obrony narodowej.

– Jak zamierza pan rozliczyć swojego zastępcę, Antoniego Macierewicza ze śledztwa smoleńskiego? I kiedy przeprosicie naród za lata, w których kłamaliście o zamachu? – mówił do prezesa PiS lider PO.

Schetyna w swoim wystąpieniu wspomniał również o kwestii, czy Jarosław Kaczyński akceptuje słowa senatora PiS Grzegorza Biereckiego o „oczyszczaniu Polski z ludzi niegodnych”. Zażądał usunięcia Biereckiego z partii rządzącej, bo tylko wtedy PiS pokazałoby, że nie utożsamia się z „haniebną, na granicy faszyzmu wypowiedzią”.

Szef Platformy zapowiedział też prezesowi PiS postępowanie prokuratorskie w przypadku braku odpowiedzi na pytanie związane z kopertą od austriackiego biznesmena.

– Jeżeli pan nie odpowie teraz, to odpowie pan niezależnemu prokuratorowi po wyborach, obiecuję to panu – podsumował.

https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/posts/10156521292973740


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę