REKLAMA

REKLAMA

Platforma Obywatelska ogłosiła w sobotę na konferencji prasowej część swojego programu, który zamierza realizować, jeśli wygra wybory w 2019 roku. Przewiduje on niższe stawki PIT, obniżone z 18 i 32 proc. do 10 i 24 proc., i 500 złotych wsparcia dla osób, które otrzymują pracę minimalną. Przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann wyjaśnił, że w ten sposób jego partia ograniczy drożyznę, która zapanowała przez działania rządu Zjednoczonej Prawicy.

– Już dzisiaj w Sejmie leżą rozwiązania, które PO położyła na stole do współpracy, dotyczące m.in. 5-proc. VAT na całą żywość, a ostatnio obniżki akcyzy na energię elektryczną. Teraz pokazujemy kolejny projekt, który prześlemy premierowi Morawieckiemu na zjazd PiS, żeby mogli nad tym podyskutować – powiedział Neumann o nowym programie partii „Wyższe płace”.
Szczegóły tych propozycji objaśniał też prof. Andrzej Rzońca, główny ekonomista Platformy.

REKLAMA

– Osoba zarabiająca płacę minimalną otrzyma wsparcie w wysokości 500 złotych. Oczywiście – oprócz tego – będzie korzystała z niższych podatków i składek od swojej płacy. W efekcie jej łączna korzyść wyniesie prawie 614 złotych – tłumaczył Rzońca.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA