Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej! Jako dowód rozwodu z partią opublikowała zdjęcie złamanej legitymacji

Na swoim profilu Twittera Joanna Scheuring-Wielgus dziś o poranku poinformowała internautów: – Odchodzę z .N ale nie odchodzę z polityki. Dzień dobry. I do przodu!

   

W stacji TVN24 szczegółowo odniosła się do kwestii swojej rezygnacji. Wyjaśniła, że we wtorek okazało się, iż otrzymała zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych protestujących w Sejmie. Uznała to za przekroczenie czerwonej linii. Uważa, że to właśnie ona powinna być osobą, która prezentuje stanowisko jej klubu, skoro od 21 dni jest z niepełnosprawnymi i ich bliskimi w Sejmie.

Rozżalona przedstawiła mechanizm działający w partii: –  To zawsze decyzja prezydium, to decyzja osób, które znajdują się w prezydium. Kamila Gasiuk-Pihowicz i reszta osób. Dowiedziałam się o tym internetowo. Poczułam tak, jak w tym momencie, kiedy marszałek Kuchciński wyłącza mi mikrofon, kiedy staję na mównicy. To jest dokładnie taka sama sytuacja. Po prostu nie ma mojej zgody na takie działanie.

   
Zobacz także:  Wyszkowski: Tusk jest niemieckim dywersantem

Relacjom byłej już posłanki Nowoczesnej zaprzeczyły Katarzyna Lubnauer i Kamila Gasiuk-Pihowicz. Obie panie kategorycznie stwierdziły, że Kamila Gasiuk-Pihowicz nigdy nie otrzymała zakazu wypowiedzi w sprawie osób z niepełnosprawnością i ich protestu.

     

NIE PRZEGAP NAJCIEKAWSZYCH ARTYKUŁÓW

→ OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS