Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz pozwoliła sobie na porównanie Joanny Scheuring-Wielgus do doktora Mengele – nazistowskiego zbrodniarza. Była członkini Nowoczesnej zapowiada, że sprawa skończy się w sądzie.

Krewka i często wulgarna posłanka partii rządzącej przyzwyczaiła już opinię publiczną i innych polityków do swojego zachowania. Wydaje się jednak, że ciągle przekracza granice dobrego smaku. Lubi to robić szczególnie poprzez media społecznościowe. Niedawno zwróciła się do matek dzieci niepełnosprawnych, twierdząc, że poprzez protest w sejmie i przetrzymywanie tam podopiecznych „”zabijają je”.

Z kolei teraz właśnie dokonała porównania posłanki z opozycji do Josefa Mengele. – „Wielgus, jesteś – jak Mengele – za zabijaniem poczętych a niesprawnych, a teraz, oszukanico…” – tak zaczynał się wpis na Twitterze.

Bartosz Wieliński z Gazety Wyborczej stwierdził, że nie powinno się puszczać mimo uszu takiego oszczerstwa i skierować sprawę do sądu. Tak też właśnie zamierza zrobić Scheuring-Wielgus.

Nazistowski zbrodniarz zasłynął okrutnymi eksperymentami dokonywanymi na więźniach niemieckiego obozu zagłady Auschwitz. Za swoje zbrodnie nigdy nie został osądzony i zmarł w Ameryce Południowej w 1979 roku.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna