Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus zaatakowała Trybunał Konstytucyjny i zaprzyjaźnioną z prezesem PiS prezes tej instytucji Julię Przyłębską.

– Nie mamy w Polsce Trybunału Konstytucyjnego. Nie mamy w Polsce orzeczeń TK. Te osoby, które są w budynku TK, który kiedyś tam istniał, to są osoby z nadania politycznego. Na czele tzw. TK jest pani, która smaży kotlety schabowe panu Kaczyńskiemu – powiedziała Scheuring-Wielgus o Przyłębskiej.

– PiS chce zrobić z Polski państwo wyznaniowe. Chce doprowadzić do tego, że będziemy mieć tu szariat katolicki. My się z tym nie zgadzamy. W życiu nie czytałam tak fundamentalistycznego bełkotu, jaki jest w tym uzasadnieniu – mówiła w programie „Tłit” posłanka Lewicy, odnosząc się do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Wcześniej, w dniu opublikowania uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego, Joanna Scheuring Wielgus napisała w mediach społecznościowych: „Tekst, który wydała dziś z siebie atrapa TK jest wart tyle, co rolka papieru toaletowego. W Polsce nie ma TK. Nie ma więc orzeczeń TK, ani uzasadnień do orzeczeń TK. Trzeba się ciepło ubrać i walczyć o swoje”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę