– Jarosław Kaczyński jest tchórzem – powiedziała w piątek z mównicy sejmowej, w czasie debaty o zmianach w ustawie o Sądzie Najwyższym, Joanna Scheuring-Wielgus. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS zaapelował do posłanki koła Liberalno-Społeczni, by przestała obrażać parlamentarzystów i zagroził, że będzie ukarana za tę wypowiedź.

Scheuring-Wielgus w czasie swojego wystąpienia skrytykowała nie tylko prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, ale także postawę posłów tej partii, którym zarzuciła niesamodzielność.

– Dziwię się tym wszystkim posłom i posłankom, którzy siedzą w piątych i szóstych rzędach. Czy wy nie widzicie, że jesteście manipulowani przez posła Kaczyńskiego, który robi wam wodę z mózgu? Dlaczego wyłączyliście myślenie? Dlaczego wyłączyliście słuchanie logicznych argumentów – mówiła, zwracając się do prawej strony sali plenarnej. – Powiedzcie dość, miejcie odwagę i bądźcie patriotami – zaapelowała.

Posłanka koła Liberalno-Społeczni nawet po tym, jak wicemarszałek Terlecki wyłączył jej mikrofon, nie dała za wygraną: – Powtórzę to jeszcze raz: Jarosław Kaczyński jest tchórzem.

– Informuję panią, że dziś prezydium ukarało posła PiS za to, że użył obraźliwego określenia pod adresem klubu poselskiego, a pani używa tego określenia pod adresem posła. Ostrzegam panią, że pani oprócz sprawy w prokuraturze za przestępstwo, w którym pani uczestniczyła przedwczoraj, będzie ukarana również za tę wypowiedź – ostrzegł parlamentarzystkę Terlecki, nawiązując przy okazji do incydentu z czwartku, kiedy Joanna Schmidt z koła Liberalno-Społeczni wwiozła w bagażniku na teren Sejmu dwóch demonstrantów.

W odpowiedzi na groźbę ukarania Scheuring-Wielgus zapytała Terleckiego, dlaczego do tej pory nie została ukarana posłanka Zwiercan z propisowskiego koła Wolni i Solidarni, która głosowała za innego posła, i dlaczego nie zostały wyciągnięte konsekwencje wobec prezesa PiS za słowa o kanaliach. Następnie, kończąc swoje wystąpienia, oświadczyła: – I powtórzę to jeszcze raz: Jarosław Kaczyński jest tchórzem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę