Ścigaj zrezygnowała z pensji poselskiej. Pracuje w Ośrodku Pomocy Społecznej

REKLAMA

– To szczególny czas. Pomoc społeczna to szczególna dziedzina, w której w czasie pandemii trzeba wszystkich rąk na pokładzie, a ja mam takie kwalifikacje i doświadczenie – oświadczyła na antenie Polsat News posłanka Agnieszka Ścigaj.

Kilka dni temu parlamentarzystka odeszła z Kukiz ’15 i została posłem niezależnym. Ścigaj zrezygnowała też z pensji poselskiej i po wygraniu konkursu od około miesiąca pracuje jako dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w miejscowości Klucze.

REKLAMA

– Uważam, że wszyscy, którzy posiadają kwalifikacje i chęć powinni pomóc ludziom, aby Polska szybciej podniosła się z kryzysu, który niewątpliwie jest dopiero przed nami – mówi Agnieszka Ścigaj w rozmowie z reporterką Polsat News.

Polityk podkreśla, że w obecnych warunkach praca posła z ludźmi jest zdecydowanie ograniczona i dlatego zdecydowała się na zatrudnienie w OPS.

REKLAMA

– To jest wzbogacenie mojej pracy poselskiej, nie będąc na mównicy czy w mediach. Zawsze miałam takie poczucie, że mówię o prawdziwych problemach, bo znam je po prostu przez dotykanie ich bezpośrednio. Chciałabym powrócić do tego uczucia – wyjaśnia powody swojej decyzji.

Podziel się: