Rzecznik prasowy Sądu Najwyższego poinformował, że sędziowie odesłani na emeryturę wracają do pracy. Podkreślił, że jest to realny powrót, ponieważ są wyznaczone terminy rozpraw.

Przypominamy, że całkiem niedawno Trybunał Sprawiedliwości wystosował decyzję o zaprzestaniu stosowania niektórych przepisów o Sądzie Najwyższym. Rzecznik przyznał, że nie wiadomo jeszcze, czy powrót sędziów będzie długotrwały. – Na razie mamy fakt w postaci postanowienia Trybunału. Z tego wynika, ze natychmiast należy wprowadzić to, co wprowadzamy. My się stosujemy do postanowienia TSUE. Do czasu orzeczenia lub zmiany postanowienia musimy robić swoje i spełniać obowiązki – podkreślił sędzia Laskowski, rzecznik prasowy.

Poinformował także, że cieszy się z takiego obrotu sprawy, ale jednocześnie zaznaczył, że to początek drogi i trzeba będzie podjąć konkretne kroki w tej sprawie. – Mam nadzieję, że rząd i parlament już myślą o tym, jak tę sytuację rozwiązać. Jest to jakieś światełko w tunelu, być może punkt przełomowy, moment zwrotny – powiedział Laskowski.

Rzecznik podkreślił także, że wiele reform zostało już podjętych i zrealizowanych, więc nie jest to odwracalne i nigdy nie nastąpi powrót do tego, co było.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę