seler korzeniowy
fot. Pixabay

Uprawa selera to naprawdę łatwizna. Mnóstwo ludzi sadzi to warzywo w swoim ogrodzie lub na działce i z sukcesem radzi sobie z jego pielęgnacją. Jednak nie zawsze rośnie tak pokaźny, jak byśmy chcieli. Zdradzamy triki ogrodników na wyhodowanie selera w rozmiarze XXL.

Jeśli chodzi o uprawę selera, to kluczem do sukcesu jest systematyczne podlewanie. Warzywo preferuje stale wilgotną glebę, więc między sierpniem a wrześniem musisz pamiętać, aby cyklicznie nawadniać roślinę. Okaz dobrze rozwija się w słonecznym miejscu, dlatego warto go tam właśnie zasadzić. Jeżeli chcesz, aby seler był gigantyczny, spróbuj zastosować 1 banalny patent. Ten trik w hodowli warzywa jest chętnie stosowany przez wprawionych ogrodników. Co zrobić, by seler urósł mega duży?

Patent na ogromny seler

Po pierwsze zadbaj o 1 prostą rzecz, a mianowicie o obcinanie przylegających korzeni. Warzywo niekiedy uwalnia korzenie po bokach. A to właśnie przez nie wyrośle zatrzymuje się w rozwoju. W związku z tym obrzeżne korzenie selera musisz usuwać. Najlepiej obciąć korzenie dookoła bulwy za pomocą noża. Ten pomysłowy sposób w uprawie selera naprawę jest godny uwagi. To nie koniec – istnieje jeszcze jeden patent, dzięki któremu seler będzie wielkości dyni.

Obrywaj liście selera

Sposobem na uzyskanie ogromnej bulwy jest zapewnienie jej optymalnych warunków do rozwoju. Dlatego, po posadzeniu, ogrodnicy zalecają, aby usuwać liście selera. Warto wykonywać to miarowo co kilka dni. Co daje ten zabieg? Poprzez obrywanie liści roślina nie transportuje substancji pokarmowych do zielonego fragmentu nad glebą, tylko koncentruje się na części podziemnej. Jeśli nie zapomnisz o usuwaniu bocznych korzeni i obrywaniu liści, to plon na pewno Cię usatysfakcjonuje.

Czytaj też: Ten produkt za grosze czyni cuda. Anturium rośnie po nim jak szalone


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę