anturium
fot. screen Youtube / Summer Rayne Oakes

Ten środek dla anturium może sprawić, że roślina będzie rosła jak szalona, a jej pąki będą piękne i okazałe, natomiast korzenie – bardzo silne. To dobry i ekonomiczny patent na poprawę kondycji tego kwiatka.

Jak dbać o anturium?

Anturium najlepiej rośnie na stanowisku jasnym i ciepłym, ale nie powinno ono być nadmiernie nasłonecznione. Roślina preferuje glebę próchniczą, lekką, o dużej przepuszczalności i odczynie 4,5-5,5 pH (kwaśnym). Niemałe znaczenie ma podlewanie. Anturium nie znosi zwykłej wody kranowej – szczególnie twardej. Mało tego, nie lubi chloru. Jeśli nie masz innej opcji, to oczywiście możesz podlać roślinę kranówką, ale powinna być odstana (minimum przez parę godzin). Co pewien czas warto usuwać z liści anturium kurz.

Witamina C na wzmocnienie anturium

Tę witaminę możesz zastosować jako odżywkę dla rośliny. Kupisz ją w aptece w formie tabletek musujących. Pod taką postacią lepiej rozpuści się w wodzie i będziesz mógł bez problemu podać ją sadzonce.

Najpierw wlej do pojemnika 1 litr wody, weź jedną kapsułkę witaminy C (1000 mg) (lub kilka sztuk, które w sumie tyle mają) i włóż ją do płynu. Gdy się roztopi, wymieszaj całość. Preparat możesz użyć od razu. Taki wzmacniacz stosuj raz na miesiąc.

Jakie efekty przynosi podawanie witaminy C anturium?

Dzięki tej witaminie anturium zostanie lepiej pobudzony do kwitnienia. Korzystne rezultaty przyniesie stosowanie jej szczególnie w okresie poprzedzającym wykształcenie się „kwiatów” (te kwiaty to przebarwione liście).

Co więcej, kwas askorbinowy wpłynie zbawiennie na układ korzeniowy rośliny i zmobilizuje ją do wypuszczania młodych liści. Zaradni ogrodnicy twierdzą, że taka odżywka wzmacnia anturium, będąc jednocześnie ekonomicznym i pożytecznym nawozem.

Zobacz też: Kup w aptece i podlej róże. Efekt do pozazdroszczenia


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!