– Donald Tusk jest dość toksycznym politykiem. Od czasu swojej klęski prezydenckiej w 2005 roku w konfrontacji z Lechem Kaczyńskim, zainfekował polską politykę złymi emocjami – powiedział w poniedziałkowym „Salonie politycznym Trójki” wiceminister kultury Jarosław Sellin.  – Te wszystkie złe zjawiska, które pojawiły się w polskiej polityce, złe emocje, przemysł pogardy, stworzenie takich ruchów, jak Ruch Palikota, to wszystko jego dzieło – podkreślił.

Polityk PiS oświadczył również, że naturalnym kandydatem partii Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta jest Andrzej Duda.

– Dotychczasowe zwycięstwa wyborcze chcemy zwieńczyć zwycięstwem w wyborach prezydenckich – zapowiedział Sellin. Dodał, że decyzja o kandydowaniu należy do samego prezydenta i najprawdopodobniej zostanie ogłoszona na początku przyszłego roku.

Wiceminister w rządzie Mateusza Morawieckiego uważa, że jeżeli obecny szef Rady Europejskiej w ogóle zdecyduje się na start w wyborach, to z Dudą nie wygra.

– Dziś pojawiły się informacje, że Donald Tusk zamówił prywatnie sondaż, który miałby sprawdzić jego szanse i nie wyszło to najlepiej dla niego, jeśli chodzi o konfrontację z Andrzejem Dudą – zauważył Sellin.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę