Senator Tyszkiewicz zapowiada: Na osoby służące wiernie PiS czeka program „Cela+”

Wadim Tyszkiewicz skomentował w mediach społecznościowych forsowanie przez PiS w dobie pandemii majowego terminu wyborów prezydenckich. Obecne działania wicepremiera Jacka Sasina, który odpowiada za przeprowadzenie głosowania korespondencyjnego, uznał za bezprawne.

Senator opozycji i wieloletni prezydent Nowej Soli stwierdził w swoim poście na Facebooku, że w Polsce rządzonej przez Jarosława Kaczyńskiego mamy do czynienia z „dobrze zorganizowaną i rozbudowaną jak »włoska ośmiornica«, organizacją przestępczą. Camorra – pisozmora”.

Tyszkiewicz zapowiedział, że jeżeli kiedykolwiek będzie miał realny wpływ na władzę, to „nie daruje żadnemu przestępcy i będzie domagał się ich rozliczenia zgodnie z Kodeksem karnym”.

„Nie ominie to nie tylko tych, którzy ewidentnie łamią prawo np. Sasin, ale również tych, którzy naginają prawo i działają na granicy prawa”, podkreślił.

Czytaj także:  Morawiecki: Sasin to najlepsza osoba stojąca na straży polskiego kapitału

Senator oświadczył również, że „odpowiedzialność poniosą też ci, którzy tępo i ślepo wykonują polecenia przestępców”. „Tuż po zmianie władzy musi nastąpić natychmiastowy przegląd kadr. Tych, którzy wiernie służą dzisiaj przestępcom i zdrajcom Ojczyzny, w najlepszym razie czeka bezrobocie lub program »Cela+«”, przestrzegł Tyszkiewicz.

A nie pisałem, że w Polsce możemy mieć do czynienia z dobrze zorganizowaną i rozbudowaną, jak "włoska ośmiornica", …

Opublikowany przez Wadima Tyszkiewicza FP Czwartek, 23 kwietnia 2020

Komentarze