Niezależny senator Wadim Tyszkiewicz skomentował na Facebooku najnowszy pomysł Antoniego Macierewicza, tym razem dotyczący dekomunizacji warszawskiego cmentarza Powązki Wojskowe. Wiceprezes PiS oświadczył w niedzielę w wywiadzie dla Polskiego Radia, że z terenu nekropolii trzeba usunąć groby polityków komunistycznych z czasów PRL. Na ich miejscu powstałoby mauzoleum upamiętniające żołnierzy wyklętych.

Deklaracja Macierewicza wywołała oburzenie wśród internautów i polityków. Najostrzej chyba zareagował niezależny senator Wadim Tyszkiewicz, który wprost zaproponował, by byłego ministra obrony – który jego zdaniem cierpi na schizofrenię paranoidalną – zamknąć w szpitalu psychiatrycznym.

„Dla tego pana albo prokurator za taniec na trumnach za publiczne pieniądze, albo zamknięty zakład psychiatryczny o zaostrzonym rygorze”, napisał parlamentarzysta na portalu społecznościowym.

„Schizofrenię paranoidalną ponoć można leczyć, choć nie wiem, czy w tym przypadku nie jest za późno (nie chciałbym obrazić prawdziwie chorych). Współczesna medycyna zna takie przypadki, choć teleporada w ramach ubezpieczenia w tym przypadku nie wystarczy. Trzeba się w końcu zdecydować na jakąś radykalną terapię”, podkreślił Tyszkiewicz.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę