Antypolska wypowiedź dla „Die Zeit” Borysa Budki z PO nie spodobała się jego partyjnym kolegom z senatu. Andrzej Misiołek i Leszek Piechota stanowczo potępili postawę Budki, który wzywa UE do zastosowania ultimatum wobec Polski.

Przypomnijmy, że wiceprzewodniczący PO Borys Budka udzielił wywiadu niemieckiej gazecie „Die Zeit” gdzie stwierdził, że „Unia Europejska musi pokazać bezwzględność, ale jednocześnie dać do zrozumienia, że nie jest ona skierowana przeciwko Polakom, tylko przeciwko rządowi” oraz że „UE musi postawić Polsce ultimatum”.

Śląscy senatorowie Platformy Andrzej Misiołek i Leszek Piechota tak skomentowali słowa posła Budki: – Jako senatorowie RP oraz członkowie Platformy Obywatelskiej zdecydowanie odcinamy się od tej części wypowiedzi posła Borysa Budki, w której sugeruje on, że UE powinna stawiać Polsce ultimatum, być nieustępliwa, nieprzejednana, twarda i pokazać swoją siłę wobec Polski oraz grozić naszemu krajowi konsekwencjami w postaci sankcji, których domagałby się jako ostatni. Jest rzeczą niedopuszczalną, by Polak, poseł RP, wiceprzewodniczący największej partii opozycyjnej, osoba publiczna w zagranicznej prasie domagał się od Unii Europejskiej i państw ją tworzących podejmowania działań restrykcyjnych wobec naszej Ojczyzny.

Senatorowie stwierdzili też: – Rolą opozycji jest przekonywanie Polaków do swoich racji, rozwiązań, wizji by móc je realizować dla dobra wspólnego. Niedopuszczalne jest natomiast angażowanie jakichkolwiek sił zewnętrznych do wewnętrznej walki politycznej. Ilekroć bowiem w historii naszego kraju dochodziło do takich sytuacji, zawsze kończyło się to tragicznie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę