Cztery i pół roku po zakończeniu kariery legendarny zespół Budka Suflera wraca na scenę. Mająca się odbyć na jesieni trasa koncertowa „45 lat. Powrót do korzeni” ma składać się z siedmiu koncertów.  Budkę Suflera mają wspierać wokaliści w przeszłości związani z zespołem: Urszula, Izabela Trojanowska oraz Felicjan Andrzejczak, który wykonywał jeden z największych hitów zespołu „Jolka, Jolka pamiętasz”.

https://youtu.be/_HfMTa76cAE

Decyzję o reaktywacji grupy na cykl koncertów ogłosił klawiszowiec Romuald Lipko. Razem z nim zagrają Tomasz Zeliszewski (perkusja) i Mieczysław Jurecki (bas).

– Wracamy. Jesteśmy własnością społeczeństwa. Daliśmy sobie wzajemną obietnicę „Dajemy wam muzykę, a jak nas pokochacie, to już jesteśmy razem”. A jak jesteśmy razem, to się ma wzajemne zobowiązania – uzasadniał decyzję o powrocie na scenę w „Super Expressie” Romuald Lipko.

Podczas trasy nie zaśpiewa jednak Krzysztof Cugowski, który jest przeciwny powrotowi grupy na scenę. Zastąpi go Robert Żarczyński, wokalista zespołu Budka Band, wykonującego covery lubelskiego zespołu.

Cugowski nie wyklucza kroków prawnych ze względu na wykorzystanie nazwy zespołu.  –  Myślę, że jeżeli oni faktycznie planują powrót i się zastanowią nad tym, to będą musieli z tego zrezygnować, bo są pewne sprawy, których nie da się przejść. Zespół ma ochroniony i znak i nazwę w urzędzie patentowym – podkreślił wokalista. – Jeżeli moi koledzy zażyczą sobie coś takiego robić, to w momencie, kiedy przestanie to być tylko i wyłącznie wiadomość medialna, to będę się musiał zastanowić, co z tym robić dalej, ponieważ tak nie może być – stwierdził Cugowski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę