Telewizja Polska rozpoczęła audyt w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, która odpowiada za zawartość audycji w TVP Info. Postępowanie dotyczy zarówno wydawców, jak i prowadzących programy informacyjne tej stacji, w tym programu „Minęła 20”. Szefową serwisów informacyjnych w TVP Info jest Ewa Bugała, jednocześnie prowadząca program „Nie da się ukryć”. „Minęła 20” prowadzą natomiast na zmianę Michał Rachoń i Adrian Klarenbach.

Przyczyną kontroli jest kryptoreklama prorządowego tygodnika „Gazeta Polska”, którego redaktorem naczelnym jest Tomasz Sakiewicz i której publicyści stanowią czołówkę komentatorów politycznych telewizji publicznej. Audytorzy zarzucają osobom odpowiedzialnym za serwisy informacyjne i publicystykę w TVP Info oraz dziennikarzom tej stacji zbyt częste cytowanie „Gazety Polskiej” na paskach informacyjnych stacji.

Innym zarzutem jest nadmierne wyeksponowanie wywiadu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, który ukazał się w najnowszym poniedziałkowym numerze „Gazety Polskiej”. W programie „Minęła 20” oraz m.in. w „Wiadomościach” emitowanych równolegle w TVP1 oraz TVP Info już w niedzielę obszernie cytowano wypowiedzi prezesa PiS dotyczące m.in. stosunków z prezydentem Andrzejem Dudą i reformy sądownictwa. W TVP Info pokazano również okładkę tygodnika, odsyłając widzów do zapoznania się z pełnym tekstem rozmowy.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!