„Super Express” poinformował w środę, że w rządzie zanosi na polityczne trzęsienie ziemi. Jak twierdzą informatorzy gazety, premier Mateusz Morawiecki chce wymóc na prezesie Jarosławie Kaczyńskim zgodę na zdymisjonowanie aż czterech ministrów.

Chodzi o ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, szefową resortu edukacji Annę Zalewską, ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela oraz koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Jak pisze tabloid, wymieni czterej ministrowie mają torpedować gospodarcze plany premiera i dlatego szef rządu nie przewiduje z nimi dalszej współpracy.

„Super Express” pisze, że wieści o dymisjach w rządzie nasiliły się w połowie maja po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, na którym Tchórzewski miał podpaść Morawieckiemu tym, że krytykował jego flagowy projekt, czyli Pracownicze Plany Kapitałowe.

– Poszło też o strefę wpływów nad spółkami Skarbu Państwa. Tchórzewski nie pasuje do koncepcji premiera. Podobnie Anna Zalewska i Krzysztof Jurgiel. Ale trzeba pamiętać, że ci ministrowie to ludzie Kaczyńskiego, który może nie chcieć ich poświęcać – ujawnia „Super Expressowi” informator z otoczenia premiera Morawieckiego.

– Tchórzewski i Jurgiel to zaufani ludzie prezesa PiS, ale tak też mówiło się o Macierewiczu, który został zdymisjonowany. Wszystko w rękach prezesa PiS – mówi anonimowo w rozmowie z dziennikiem inny polityk partii rządzącej.

Premier Mateusz Morawiecki, według gazety, chciałby się również pozbyć z rządu koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. – Premier chętnie by go zdymisjonował, bo nie układa im się współpraca, i to od dawna – twierdzi informator „Super Expressu”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę