Sensacyjny sondaż! Zjednoczona opozycja pokona PiS?

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBRIS dla Radia Zet wynika, że gdyby Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe wystawiły wspólną listę w wyborach do parlamentu, to taka koalicja pokonałaby Prawo i Sprawiedliwość.

   

Na zjednoczoną opozycję głosowałoby 36,8 proc. badanych, a na PiS oddałoby swoje głosy 35,1 proc. Na podium znalazłaby się jeszcze formacja Kukiz’15, która otrzymałaby 11,9 proc. głosów. Do sejmu weszłaby jeszcze z pięcioprocentowym poparciem partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego.

W sejmie nie znalazłyby się SLD i partia Razem. Z sondażu IBRIS wynika ponadto, że aż 11,4 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

   

Zupełnie inaczej rozłożyłyby się siły w parlamencie, gdyby nie doszło do zjednoczenia opozycji. Z drugiego badania IBRIS dla Radia Zet wynika, że PiS wciąż dystansuje konkurencję polityczną i ma 38,4 proc. poparcia. Na PO, która startowałaby w wyborach samodzielnie, głosowałoby 20,5 proc. respondentów. Trzecie miejsce, podobnie jak w pierwszym sondażu, zajmuje Kukiz’15 z 9,7 proc. głosów, a kolejne Nowoczesna z 8,4 proc. poparcia, PSL, na który deklaruje oddanie głosu 5,9 proc. ankietowanych, oraz SLD popierany przez 5,1 proc. badanych. Niezdecydowanych, na kogo zagłosować, jest według tego sondażu 7,4 proc. Polaków.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News