Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBRIS dla Radia Zet wynika, że gdyby Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe wystawiły wspólną listę w wyborach do parlamentu, to taka koalicja pokonałaby Prawo i Sprawiedliwość.

Na zjednoczoną opozycję głosowałoby 36,8 proc. badanych, a na PiS oddałoby swoje głosy 35,1 proc. Na podium znalazłaby się jeszcze formacja Kukiz’15, która otrzymałaby 11,9 proc. głosów. Do sejmu weszłaby jeszcze z pięcioprocentowym poparciem partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego.

W sejmie nie znalazłyby się SLD i partia Razem. Z sondażu IBRIS wynika ponadto, że aż 11,4 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Zupełnie inaczej rozłożyłyby się siły w parlamencie, gdyby nie doszło do zjednoczenia opozycji. Z drugiego badania IBRIS dla Radia Zet wynika, że PiS wciąż dystansuje konkurencję polityczną i ma 38,4 proc. poparcia. Na PO, która startowałaby w wyborach samodzielnie, głosowałoby 20,5 proc. respondentów. Trzecie miejsce, podobnie jak w pierwszym sondażu, zajmuje Kukiz’15 z 9,7 proc. głosów, a kolejne Nowoczesna z 8,4 proc. poparcia, PSL, na który deklaruje oddanie głosu 5,9 proc. ankietowanych, oraz SLD popierany przez 5,1 proc. badanych. Niezdecydowanych, na kogo zagłosować, jest według tego sondażu 7,4 proc. Polaków.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna