REKLAMA

REKLAMA

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński został wyróżniony jubileuszową nagrodą „Serce Dla Zwierząt”. O uhonorowaniu szefa partii rządzącej zdecydowali organizatorzy plebiscytu, którymi są redakcje portali Psy.pl i Koty.pl oraz magazynu „Mój Pies i Kot”, kierowane przez Paulinę Król.

– Zwracam uwagę, że nigdzie – ani w uzasadnieniu, ani na statuetce – nie używamy tytułu „prezes”. To jest nagroda ponad polityką, bo miłość do zwierząt nie ma barw politycznych – mówi redaktor naczelna w rozmowie z „Super Expressem”.

REKLAMA

W uzasadnieniu przyznania nagrody Jarosławowi Kaczyńskiemu kapituła napisała, że za decyzją przemawiało „uznanie jego szacunku i miłości do zwierząt oraz wyjątkowej roli, jaką odgrywa jako polityk, osoba publiczna mająca ogromny wpływ na rzeczywistość, w dążeniu do zmian ustawodawstwa na rzecz dobrostanu zwierząt”.

W uroczystej gali pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy w warszawskim hotelu Bellotto nie mógł wziąć udziału Jarosław Kaczyński, który od miesiąca leczy się w szpitalu. Posłanka PiS Małgorzata Wypych w jego imieniu odebrała nagrodę i odczytała specjalny list.

REKLAMA

Jarosław Kaczyński znany jest z zamiłowania do zwierząt. Dał się poznać jako przeciwnik hodowli i zabijania zwierząt futerkowych. Bardzo lubi też koty i sam ma dwa w domu – Fionę i Czarusia.

REKLAMA