Seria alarmów bombowych w szkołach przed maturami!

W całym kraju nastąpiły kolejne alarmy bombowe w szkołach. Przypominamy, że dziś maturzyści od 9 rano piszą egzamin z matematyki.

O alarmach bombowych poinformowały lokalne media. Profil „112Małopolska.pl” podał, że ładunki wybuchowe mogą znajdować się w szkole między innymi w: Tarnowie, Krakowie, Suchej Beskidzkiej, Zakopanem czy Rabce Zdrój.

„Gazeta Krakowska” poinformowała, że w Krakowie alarm dotyczy dwóch szkół. Alarmy bombowe wystąpiły także na terenie Poznania oraz w Mławie na Mazowszu. W województwie lubuskim alarmy ogłoszono w Zielonej Górze, Gorzowie, Żaganiu oraz Zbąszynku. W Tychach zgłoszenie policjanci przyjęli o 4:30 rano. Wszystkie czynności sprawdzające przebiegły przed egzaminem, więc matura nie została zakłócona.

Czytaj także:  MZ informuje o wielu nowych zakażeniach w Polsce

Dyrektorzy szkół wiedzą, że jeśli dojdzie do opóźnienia egzaminu, uczniowie nie mogą mieć kontaktu ze światem zewnętrznym, ponieważ egzaminy odbędą się o innej porze. – Dyrektorzy wiedzą, że jeżeli egzamin nie rozpocznie się o czasie, mają trzymać uczniów bez możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym, tak, by mogli rozpocząć egzamin o tej porze, gdy służby skończą sprawdzać teren szkoły – dodał dyrektor CKE.

Czytaj także:  Polak w Holandii uratował trójkę dzieci. Niestety sam utonął

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.