W całym kraju nastąpiły kolejne alarmy bombowe w szkołach. Przypominamy, że dziś maturzyści od 9 rano piszą egzamin z matematyki.

O alarmach bombowych poinformowały lokalne media. Profil „112Małopolska.pl” podał, że ładunki wybuchowe mogą znajdować się w szkole między innymi w: Tarnowie, Krakowie, Suchej Beskidzkiej, Zakopanem czy Rabce Zdrój.

„Gazeta Krakowska” poinformowała, że w Krakowie alarm dotyczy dwóch szkół. Alarmy bombowe wystąpiły także na terenie Poznania oraz w Mławie na Mazowszu. W województwie lubuskim alarmy ogłoszono w Zielonej Górze, Gorzowie, Żaganiu oraz Zbąszynku. W Tychach zgłoszenie policjanci przyjęli o 4:30 rano. Wszystkie czynności sprawdzające przebiegły przed egzaminem, więc matura nie została zakłócona.

Dyrektorzy szkół wiedzą, że jeśli dojdzie do opóźnienia egzaminu, uczniowie nie mogą mieć kontaktu ze światem zewnętrznym, ponieważ egzaminy odbędą się o innej porze. – Dyrektorzy wiedzą, że jeżeli egzamin nie rozpocznie się o czasie, mają trzymać uczniów bez możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym, tak, by mogli rozpocząć egzamin o tej porze, gdy służby skończą sprawdzać teren szkoły – dodał dyrektor CKE.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę