Sauli Niinisto, prezydent Finlandii publicznie wypowiedział się na temat wydarzeń, które od jakiegoś czasu mają miejsce w całym kraju. Chodzi o liczne seksualne ataki imigrantów na młode kobiety.

Z dnia na dzień liczba ataków na tle seksualnym, w zdecydowanej części z udziałem imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki rośnie. Tylko w grudniu fińska policja z miasta Oulu poinformowała o wielu przypadkach takich zdarzeń. Rzecz jasna zgłaszają się do nich pokrzywdzone kobiety, które padły ofiarami rozbojów.

Póki co miejscowa policja nie podaje zbyt wielu dokładniejszych informacji, ale w przeważającej części ataków głównymi podejrzanymi są cudzoziemcy, starający się o azyl w Finlandii. Przed miesiącem w gronie potencjalnych winowajców znajdowało się dziesięciu imigrantów, a obecnie liczba ta jest zdecydowanie większa.

W ostatnich dniach prezydent kraju wydał specjalne oświadczenie, podsumowujące jego zdanie na temat przyjmowania imigrantów. Według Niinisto, niedopuszczalnym jest, aby obcokrajowcy starający się w Finlandii o azyl lub nawet ci, którzy go otrzymali, przynosili do kraju zło i tworzyli poczucie zagrożenia.

Oświadczenie to było odpowiedzią na wydarzenia z ostatniego piątku. Wówczas w miejscowości Oulu, około 600 kilometrów na północ od Helsinek policja poinformowała o gwałcie i wykorzystaniu seksualnym dziewcząt w wieku poniżej 15 lat. Podejrzane zostały cztery osoby, a do tej pory złapano trzy z nich. Wszystkie pochodziły z Bliskiego Wschodu i Afryki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę