tvn
fot. apel.tvn.pl

W piątek 17 grudnia sejmowa komisja kultury nagle postanowiła wznowić prace nad ustawą „lex TVN”. Odbyło się głosowanie, na którym ustawa wróciła do Sejmu. Posłowie PiS zagłosowali przeciw uchwale Senatu o odrzuceniu „lex TVN”, także oznacza to, że Sejm przyjął nowe prawo. Wszystko teraz zależy od prezydenta Andrzeja Dudy, gdyż może skorzystać z prawa weta. TVN wystosował apel w tej sprawie i namawia do jego podpisywania. ShareInfo.pl dołącza do akcji w walce o wolne media.

17 grudnia Sejm uchwalił ustawę LEX TVN. Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić Państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Prosimy o podpisanie apelu w obronie stacji.
Dziękujemy za wsparcie.

Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki.

Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami.

W związku z tym apeluję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował LEX TVN.

Apel można podpisać tutaj.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę