Radio Zet informuje, że „izraelska spółka, będąca właścicielem budynku, w którym mieści się siedziba partii Jarosława Kaczyńskiego, sprzedała nieruchomość polskiej spółce hotelarskiej”. Nie wiadomo, jaka była wartość transakcji. Według szacunków, jakie podaje Radio Zet, mogło to być nawet 6–7 milionów euro.

Nowym właścicielem budynku przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie jest już spółka Q Hotel, która zarządza pięcioma hotelami w kraju. Na miejscu dotychczasowej siedziby partii rządzącej ma zostać hotel. Jednak nieprędko, ponieważ jak zapewniają nowi właściciele, przez kilkanaście miesięcy „dla dotychczasowych najemców nic się nie zmieni”.

„Nie planujemy podejmować żadnych natychmiastowych kroków, jeśli chodzi o dotychczasowe funkcjonowanie budynku. W tego typu przypadkach proces realizacji inwestycji trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy. Na tym etapie dla obecnych najemców w praktyce nic się nie zmieni. O naszych kolejnych krokach będziemy ich informować z odpowiednim wyprzedzeniem”, napisał w liście do najemców Radosław Altheim, dyrektor zarządzający sieci Q Hotel.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat