Sięgał po chipsy w jednym z elbląskich sklepów. Zaatakował go skorpion!

W jednym z elbląskich sklepów klienta zaatakowało egzotyczne zwierzę. Mężczyzna poszedł kupić chipsy i kiedy sięgał po opakowanie leżące na półce został zaatakowany. Poddano go opiece medycznej, a sprawą zajmuje się Sanepid.

   

Zdarzenie miało miejsce w sklepie przy ul. Węgrowskiej. Jak relacjonował jeden z klientów obecny przy ataku, stworzenie przypominało skorpiona. Ugryzło akurat, gdy pechowiec sięgał po chipsy. Z relacji świadków wynika, że zwierzę na konsumenta wskoczyło.

Dla Super Expressem w sprawie wypowiedział się dyrektor Sanepidu w Elblągu. Przejrzał monitoring i potwierdza, że widział moment ataku oraz reakcję zaatakowanego konsumenta, który „odskoczył jak oparzony”. „Zbadaliśmy monitoring, na którym widać, że ten mężczyzna od czegoś się odpędza, ale nie widać, kiedy i co go atakuje”.

   

Potwierdzono też, że Sanepid dysponuje fotografią nieznanego stworzenia. Na zdjęciu ma być widać zwłoki, które są „zasuszone i ciężkie do zidentyfikowania”. To co jednak jest pewne, to fakt, że nie przypominają one żadnego stawonoga lub pajęczaka egzystującego w naszym ekosystemie.

Właściciel sklepu też zabrał głos w tej sprawie. Mówi, że próbki do badań zostały już pobrane przez Sanepid. Jak na razie, na podstawie dotychczasowej analizy nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News