Siejesz trawę? Tylko z 1 dodatkiem będzie rosła ogniście

trawa
fot. Pixabay / screen Youtube / FORUMHOUSE

W całym natłoku prac ogrodowych warto pamiętać także o trawniku i zadbać o niego na wiosnę, by latem móc podziwiać jego atrakcyjny wygląd. Murawa po sezonie zimowym często nie prezentuje się najlepiej. Jeśli chcesz poprawić jej stan, spróbuj wysiać ją z 1 dodatkowym składnikiem. Wtedy uzyskasz efekt jak ze stadionu narodowego.

REKLAMA

Ręczny siew trawy. Każdy może się za to zabrać

Na wiosnę warto zadbać nie tylko o stan krzewów i drzewek owocowych w ogrodzie. Murawa również potrzebuje wsparcia. Trawę warto zasiać z pewnym dodatkiem, a jest nim nawóz. Nie musisz się o nic martwić, ten miks jest bezpieczny, a sam siew jest zasadny. Kluczowe, by wziąć pod uwagę kilka reguł – tylko z nimi osiągniesz ogrodniczy sukces.

Podczas zakupu nawozu, sięgaj po taki przeznaczony do pielęgnowania trawy. Działa mniej inwazyjnie od pozostałych specyfików, więc nie zniszczy nasion trawy. Na paczce, której znajduje się granulat, producent powinien jasno określić dawkowanie nawozu. Zaleceń nigdy nie zmieniaj na własną rękę. Nigdy nie stosuj środka ponad normę, bo przyniesie to więcej szkody niż pożytku. Dostosuj się do rekomendacji wytwórcy, a nie pożałujesz.

Siew trawy z nawozem – krok po kroku

W pierwszej kolejności odizoluj od siebie wysiewane surowce. Najpierw zabierz się za siew trawy, a potem rozrzuć nawóz. Nie odwracaj kolejności ani nie rozsiewaj jednocześnie dwóch produktów, bo nie jest to wskazane. Źdźbła wkrótce się pojawią, ale musisz je nawadniać. Zaraz po pracy w ogrodzie, przez kilka dni systematycznie zraszaj murawę.

REKLAMA

Gdy trawa wykiełkuje, kontynuuj nawożenie. Jest młodziutka, więc musisz ją wspomóc, inaczej dopadnie ją patogen. Granulat utworzy na jej powierzchni niewidoczną osłonę, której nic nie przebije.

Czytaj też: Przed sadzeniem czosnku i cebuli zrób 1 rzecz. Plony będą potrójne

Podziel się: