Sikorski do szefa MSWiA: Jesteś cynicznym sługusem partyjnym. Jesteś nie lepszy od SB-ków

Fot.Facebook.com/MSWiARP

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński złożył funkcjonariuszom służb mundurowych życzenia bożonarodzeniowe. Spotkały się one z odpowiedzią eurodeputowanego Platformy Obywatelskiej Radosława Sikorskiego.

REKLAMA

„Szczęśliwych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia! Szczególne pozdrowienia kieruję dziś w stronę tych, którzy w dzień i w nocy strzegą polskiej granicy – funkcjonariuszy Straży Granicznej, policjantów, żołnierzy oraz wspierających ich strażaków”, napisał Kamiński w mediach społecznościowych.

Życzenia wywołały krytyczną reakcję Sikorskiego, który swój wpis na Twitterze opatrzył hasztagiem #Pegasus. Były minister spraw zagranicznych w rządach Donalda Tuska nawiązał w ten sposób do ujawnionych informacji o wykorzystywaniu tego urządzenia przez polskie służby specjalne nadzorowane właśnie przez Kamińskiego do inwigilowania polityków opozycji, w tym senatora KO Krzysztofa Brejzy w czasie, gdy był on szefem kampanii wyborczej w 2019 roku.

„Miałem Cię kiedyś za państwowca, a jesteś cynicznym sługusem partyjnym bez żadnych zahamowań. Ludzie Solidarności walczyli z państwem, które inwigilowało wedle uznania partii. Jesteś nie lepszy od ówczesnych SBków. Wstydzę się, że Cię znałem”, oświadczył Sikorski.

REKLAMA

REKLAMA

Podziel się: