Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zasugerował, że opozycja może przejąć władzę dzięki Jarosławowi Gowinowi. W ocenie polityka PO lider Porozumienia mógłby zostać premierem nowego rządu anty-PiS. 

„18 szabel Porozumienia to różnica między rządami PiS a rządami opozycji. Jest to jedyna konfiguracja, w której Gowin może zawalczyć o szczyt”, stwierdził Sikorski w tekście opublikowanym w tygodniku „Polityka”.

Jarosław Gowin wprowadził w ostatnich wyborach 18 posłów do Sejmu. Partia mogłaby utworzyć dziś bez problemu klub parlamentarny, do czego wymagane jest 15 mandatów.  Radosław Sikorski ocenia, że Porozumienie można przeciągnąć na stronę opozycji. Ceną za to byłoby oddanie Gowinowi funkcji premiera.

Polityk PO ujawnił, że kiedyś Gowina i Schetynę łączyło „szorstkie koleżeństwo”. Zdaniem Sikorskiego obaj politycy mogą mieć teraz „tajny kanał komunikacji”.

„Rząd byłego zastępcy Tuska jest w tej chwili jedyną szansą na przywrócenie w Polsce rządów prawa. Jeśli Paryż warty był mszy, to polska demokracja warta jest premiera Jarosława Gowina”, podkreślił Sikorski na łamach „Polityki”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę