Sikorski i Arłukowicz nie wystartują w wyborach prezydenckich! Kidawa-Błońska jedyną kandydatką PO!

„Nie planuję udziału w prawyborach”, napisał na Facebooku europoseł Koalicji Europejskiej Bartosz Arłukowicz. Taką samą decyzję podjął inny eurodeputowany KE i były szef dyplomacji Radosław Sikorski. W związku z tym, że we wtorek 19 listopada mija termin składania kandydatur w prawyborach PO, wszystko wskazuje na to, że Małgorzata Kidawa-Błońska będzie jedyną kandydatką tej partii.

„Nie szukajmy rywali. To Prezydent A. Duda jest naszym rywalem i przeciwnikiem politycznym. To z nim musimy wygrać wybory! Potrzebne są mądre, szybkie i odważne decyzje. Nie planuję udziału w prawyborach. I ruszamy w kampanię!”, oświadczył Arłukowicz na Facebooku.

Czytaj także:  Grodzki: Władza PiS ukrywa, że ludzie umierają, walcząc z koronawirusem

Nie szukajmy rywali. To Prezydent A. Duda jest naszym rywalem i przeciwnikiem politycznym. To z nim musimy wygrać…

Opublikowany przez Bartosza Arłukowicza Wtorek, 19 listopada 2019

We wtorek w sprawie prawyborów zabrał głos także Radosław Sikorski. Rano na swoim profilu na Facebooku opublikował krótki wpis o treści: „Moja decyzja ws. prawyborów prezydenckich o godzinie 14”, po czym punktualnie wygłosił krótkie oświadczenie.

Czytaj także:  Rzecznik Praw Obywatelskich zakażony koronawirusem

– Długo myślałem nad tym, w jaki sposób najbardziej mogę przyczynić się do zwycięstwa – powiedział Sikorski.

Polityk podkreślił, że zastanawiał się, czy walcząc w prawyborach, zwiększyłby szansę na sukces opozycji, czy nie. – Znacie mnie państwo. Gdy walczę, to na całego. Doszedłem jednak do wniosku, że tym razem w sytuacji totalnego upolitycznienia mediów publicznych przez partię rządzącą, rywalizacja w obozie demokratycznym nie służyłaby sprawie – stwierdził.

Czytaj także:  Poseł Czarnek z PiS: Małżonkowie, którzy razem się modlą, nie rozwodzą się

W ocenie Radosława Sikorskiego każda polemika byłaby bezwzględnie wykorzystana. – Dlatego w poczuciu odpowiedzialności za nadzieje milionów Polaków na demokratyczną i europejską ojczyznę, zdecydowałem się nie kandydować – wyjaśnił i zapewnił: – Sercem i czynem poprę tego, kto zostanie naszym kandydatem.

 

Moja decyzja ws. prawyborów prezydenckich g. 14.00. Śledź mój profil.

Opublikowany przez Radosława Sikorskiego Wtorek, 19 listopada 2019

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.