Fot. Facebook.com/radeksikorski

– Ta partia kłamała w sprawie Smoleńska, używała tej tragedii do polityki, jest odpowiedzialna za największą w historii Polski korupcję i nepotyzm, gigantyczne zadłużenie i chaos finansów publicznych, a teraz wojny ze Stanami Zjednoczonymi i UE – powiedział w rozmowie z portalem Onet eurodeputowany PO Radosław Sikorski.

Były minister spraw zagranicznych odniósł się do możliwości nieprzedłużenia koncesji dla TVN 24 przez podporządkowaną PiS Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Jak podkreślił, partia Jarosława Kaczyńskiego chciałby z Polski zrobić „skansen klerykalno-nacjonalistyczny”.

– Niezależne, prywatne media bardzo w tym planie im przeszkadzają. Próbują zrobić to, co wcześniej Putin w Rosji, czyli zrobić przejęcie przez państwo lub przez kontrolowanych oligarchów – oświadczył Sikorski, który w Parlamencie Europejskim jest przewodniczącym Delegacji ds. stosunków ze Stanami Zjednoczonymi.

Polityk PO przypomniał, że w identyczny sposób zlikwidowano wolne media w Turcji i na Węgrzech. Teraz „polski autokrata”, jak określił Sikorski prezesa PiS, „chce zrobić to samo u nas w kraju”.

– Mam wrażenie, że Kaczyński w piętkę goni, że to są schyłkowe klimaty oszalałego dyktatorka i że to może mu się nie udać. Ale różne szalone pomysły już przeprowadzał, więc trudno mieć pewność – powiedział Sikorski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę