Były marszałek Sejmu i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zamieścił serię wpisów na Twitterze, w których w prześmiewczym tonie punktuje Prawo i Sprawiedliwość. „Chcę być fair wobec kolegów z PiS i uważam, że są powody dla których można w niedzielę oddać głos na partię Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli…”. Tymi słowami Sikorski rozpoczyna swoją wyliczankę na Twitterze, w której podaje, jakie mogą być motywy oddania głosu na PiS.

Część wpisów odnosi się do duchownych i do skandali pedofilskich w Kościele. W pierwszym z nich kandydat Koalicji Europejskiej na eurodeputowanego sugeruje, że na PiS powinny głosować osoby, które uważają, że księża i biskupi są ponad prawem i nie obowiązuje ich Kodeks karny.

W kolejnym poście polityk ocenia, że na partię Jarosława Kaczyńskiego powinny głosować osoby, które lubią „odmawiać różaniec z pedofilem z Radia Maryja”.

Sikorski nawiązuje w ten sposób do informacji pojawiających się w mediach, że skazany za molestowanie sześciu dziewczynek ksiądz Michał M. z Tylawy, w obronie którego stanęła prokuratura pod kierownictwem Stanisława Piotrowicza z PiS, wciąż odprawia msze i regularnie odmawia różaniec na antenie Radia Maryja.

W pozostałych z całej serii wpisach Radosław Sikorski porusza kwestię sytuacji w wojsku i Macierewicza, polityki zagranicznej, stadnin koni arabskich i przekazu na osławionych paskach TVP.

„Nie lubisz Arabów, nawet jeśli są to konie w polskich stadninach – głosuj na PiS”, pisze Sikorski. „Wierzysz paskom w TVP – głosuj na PiS”, wylicza polityk.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę