Eurodeputowany PO i były szef MSZ Radosław Sikorski skomentował w mediach społecznościowych aktywność wiceministra aktywów państwowych Janusza Kowalskiego, który bardzo często ostatnio zabiera głos w sprawie sporu między Polską a Unią Europejską, dotyczącego powiązania przestrzegania praworządności z wypłatą unijnych środków.

Kowalski, podobnie jak pozostali politycy Solidarnej Polski, od kilku tygodni atakuje Unię Europejską i mówi otwartym tekstem, że polski rząd w kwestii mechanizmu praworządności powinien pozostać nieugięty.

– Z UE i Niemcami, wiem to z własnego doświadczenia, trzeba rozmawiać jak z Gazpromem i Rosją – zawsze twardo i z pozycji siły, nigdy w sposób miękki i z pozycji uległości – oświadczył wiceminister aktywów państwowych.

Polityk kilka dni temu zamieścił też na Twitterze grafikę sugerującą, że Polska traci finansowo na członkostwie w Unii Europejskiej.

Do wypowiedzi Janusza Kowalskiego odniósł się Radosław Sikorski. Były minister spraw zagranicznych zastanawia się, czym jest spowodowane atakowanie UE przez polityka Solidarnej Polski.

„Cyniczny kłamca, ruski agent wpływu, dureń czy kryptogej?”, napisał o Kowalskim Sikorski na Twitterze.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę