– Utworzył się kordon sanitarny wobec polityków, którzy epatują swoją niechęcią do Unii Europejskiej i nie dotrzymują umów – powiedział w audycji TOK FM Radosław Sikorski, komentując przegraną Beaty Szydło w głosowaniu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia w Parlamencie Europejskim.

Europoseł Koalicji Europejskiej zwrócił też uwagę na kwestie, przez które – jego zdaniem – Beata Szydło nie miała szans w głosowaniu.

– Zapamiętano jej haniebny list do przywódców UE, że Donald Tusk to przestępca. Zapamiętano, że nie publikowała wyroków Trybunału Konstytucyjnego; że wyprowadzała z Kancelarii Premiera flagi Unii Europejskiej – wyliczał Sikorski.

 W jego ocenie politycy PiS mają obecnie poważny problem w Parlamencie Europejskim.

– Uznano bowiem, że kwalifikacje pani Szydło do bycia premierem nie wystarczą w Unii nawet do zostania szefem komisji – zaznaczył gość TOK FM.

Były szef MSZ podkreślił, że w pewnym sensie zgadza się z byłą rzeczniczką PiS, obecnie eurodeputowaną, Beatą Mazurek, która uznała, iż powodem niepowodzeń jej partii w głosowaniach w Brukseli była zemsta polityczna i wrogie działania eurodeputowanego Wiosny Roberta Biedronia.

– Jeżeli PiS uważa, że jego zasługą jest obalenie kandydata socjalistów Fransa Timmermansa na stanowisko szefa Komisji Europejskiej, to socjaliści odpowiedzieli im pięknym za nadobne – wyjaśnił Sikorski.

Polityk dodał, że to, do czego doszło w środę w PE, czyli porażka Beaty Szydło, powinno stać się, dla PiS-u „momentem refleksji”.

– Bo każda władza kiedyś się kończy, a wtedy ponosi się konsekwencje za wszystkie świństwa, która popełniło się w czasie jej sprawowania – przestrzegł Sikorski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę