Fot. Facebook.com/radeksikorski

Eurodeputowany PO Radosław Sikorski skomentował w radiu TOK FM sytuację w Zjednoczonej Prawicy w kontekście próby usunięcia Jarosława Gowina z funkcji prezesa Porozumienia przez europosła PiS Adama Bielana. Według polityków opozycji oraz członków Porozumienia wspierających Gowina akcja Bielana była uzgodniona z Jarosławem Kaczyńskim.

Sikorski, charakteryzując sytuację w Porozumieniu, porównał ją do pierwszych rządów PiS w latach 2005–2007 i niszczenia przez Kaczyńskiego koalicjantów z Samoobrony kierowanej przez Andrzeja Leppera oraz Ligi Polskich Rodzin Romana Giertycha.

– Lepper miał możliwość zawiązania koalicji z Romanem Giertychem i wtedy by ocalał politycznie. Gowin ma szczęście, bo Leppera wykończono prowokacją, w której był niewinny, a i tak dostał rykoszetem, co doprowadziło do jego samobójstwa. A Gowinowi tylko partię próbują odebrać – stwierdził przewodniczący delegacji UE-USA Parlamentu Europejskiego.

Oceniając sposób uprawiania polityki przez Kaczyńskiego oraz ekipę PiS, Sikorski określił ją jako „władzę kanalii, półgłówków i oportunistów”. – Nie ma takiego świństwa, którego ta władza dla jej utrzymania nie popełni – dodał.

Już po zakończonym wywiadzie były marszałek Sejmu opublikował na Twitterze wpis, w którym uzupełnił swoją charakterystykę rządu i partii rządzącej.

„Pragnę przeprosić tych, których oburzyło moje stwierdzenie dziś rano [email protected]_TOK_FM,  że rząd *** to władza kanalii, półgłówków i oportunistów. Zapomniałem o fundamentalistach. Obiecuję poprawę”, napisał Sikorski.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę