Nie milkną komentarze po sobotnim wydaniu „Superwizjera” TVN, w którym wystąpił były agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego Tomasz Kaczmarek. W rozmowie z dziennikarzami stacji, Łukaszem Rucińskim i Maciejem Dudą, „agent Tomek” ujawnił, że ważni politycy PiS wykorzystywali CBA do niszczenia swoich przeciwników. – Pod naciskiem przełożonych kłamałem w sprawie przeciwko Jolancie i Aleksandrowi Kwaśniewskim. Przepraszam za to – powiedział w programie Kaczmarek.

Do reportażu przedstawionego w reportażu „Superwizjera” odniósł się były marszałek Sejmu i minister spraw zagranicznych oraz obrony narodowej, obecny europoseł PO Radosław Sikorski.

„Wasz własny agent zeznaje pod przysięgą jakie z was kanalie”, napisał Sikorski na Twitterze, zwracając się do Macieja Wąsika, który był w CBA jednym z przełożonych „agenta Tomka”. „Ilu jeszcze ludzi chcecie zgnoić? Ile samobójstw spowodować? Dzisiaj system Pegasus przydaje się bardziej niż agent Tomek?”, spytał retorycznie polityk PO.

W innym z wpisów Sikorski zwrócił się z kolei do ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

PiS-owska bolszewia zniszczyła Leppera, próbowała zniszczyć Kwaśniewskich. To nie może pozostać bezkarne”, oświadczył Sikorski i dodał: „Jak to jest, Jarosław Gowin, być w rządzie z szubrawcami, którzy dla polityki przypisują ludziom zmyślone przestępstwa? A nie ścigają prawdziwych, gdy dotyczą kolegów. Czy to się mieści w koncepcji nowoczesnego konserwatyzmu? Co na to nauka Kościoła? Albo Twoje poczucie smaku?”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę