Fot. Facebook.com/radeksikorski

Sąd zdecydował, że Jarosław Kaczyński ma przeprosić Radosława Sikorskiego za nazwanie go „zdrajcą dyplomatycznym”, ale prezes PiS nie wykonuje wyroku. Jak jednak poinformował europoseł KO, uzyskał zgodę sądu na zastępcze wykonanie wyroku. W związku z tym Sikorski na Twitterze napisał, że jest „poszukiwany odważny komornik, który ściągnie 46 tys. zł”.

Były szef dyplomacji opublikował na Twitterze kopię postanowienia Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa z 3 grudnia. Sąd odrzucił zażalenie Kaczyńskiego, który po przegranym procesie nie chciał wykonać wyroku.

Przeprosiny, które powinien opublikować prezes PiS, miały pojawić się na stronie Onetu.

„Kaczyński olewa wyroki sądów tak europejskich, jak polskich. Ale dostałem zgodę na zastępcze wykonanie przeproszenia mnie za »zdrajcę dyplomatycznego«. Czy ktoś z Państwa wie, czy ma już konto i gdzie? Poszukiwany też odważny komornik, który ściągnie PLN46k”, napisał Radosław Sikorski.

Polityk PO za zgodą sądu może wszcząć procedurę egzekucji zastępowalnej, czyli przeprosiny mogą zostać opublikowane na koszt Jarosława Kaczyńskiego, a ich koszt ściągnięty z konta lub pensji prezesa PiS. Od tej decyzji sądu nie można już się odwołać.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę