Sikorski: Sasin tak samo bezpiecznie zorganizuje wybory korespondencyjne, jak zorganizował lot do Smoleńska

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który został przez PiS wyznaczony do zorganizowania wyborów korespondencyjnych, zapewnił, że mimo trwającej pandemii koronawirusa głosowanie będzie bezpieczne.

   

– Szukamy najlepszych rozwiązań do tego, by te wybory odbyły się w maksymalnie, a właściwie całkowicie bezpieczny sposób, bo takie właśnie jest głosowanie korespondencyjne. To, że głosowanie korespondencyjne jest bezpieczne, potwierdza publicznie minister Łukasz Szumowski – oświadczył Sasin.

W jego ocenie wybory korespondencyjne można w obecnych warunkach też sprawnie przeprowadzić.

   

– Da się pogodzić wymogi demokracji, wymogi przeprowadzenia wyborów prezydenckich z bezpieczeństwem Polaków – podkreślił minister Sasin i dodał, że roznoszenie przez listonoszy pakietów wyborczych nie wiąże się z żadnym zagrożeniem.

Deklaracje Jacka Sasina skomentował w mediach społecznościowych europoseł PO Radosław Sikorski.

„Tak bezpiecznie, jak zorganizował wylot do Smoleńska”, napisał na Twitterze były minister spraw zagranicznych, nawiązując do katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i generalicja. Jacek Sasin był wówczas wiceszefem Kancelarii Prezydenta i odpowiadał za organizację lotu do Smoleńska.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News