Europoseł PO Radosław Sikorski skomentował na Twitterze kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Jak podkreślił, tragiczne wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku posłużyły PiS do zdobycia władzy.

Były minister spraw zagranicznych nawiązał we wpisie do narracji partii Jarosława Kaczyńskiego oraz byłego szefa MON Antoniego Macierewicza, zgodnie z którą przyczyną śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i polskiej delegacji był zamach, w którego przygotowanie zamieszany był prezydent Rosji Władimir Putin oraz politycy rządzącej wówczas Platformy Obywatelskiej.

„Dziś kolejna miesięcznica nieodzyskania wraku, niezamknięcia śledztwa i niepojmania zamachowców spod Smoleńska”, napisał Sikorski, nawiązując do teorii Macierewicza o wybuchu bomby na pokładzie tupolewa.

„Wieczna pamięć ofiarom i wieczna hańba tym, którzy na tragedii robili politykę i pieniądze”, podkreślił przewodniczący delegacji UE-USA w Parlamencie Europejskim, odnosząc się do zysków politycznych PiS z lansowania teorii o zamordowaniu prezydenta Kaczyńskiego.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!