Do kolejnego skandalu doszło w emitowanym w soboty w prorządowym kanale TVP Info programie „Studio Polska” Magdaleny Ogórek i Jacka Łęskiego. Tym razem do opuszczenia studia zmuszeni zostali nie tylko sympatycy Konfederacji, ale wyrzucony został również Rafał Lipski, który kandyduje do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej w Pile. Solidaryzując się z politykiem KO, studio opuścił również znany działacz społeczny Piotr Ikonowicz i członkowie Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

Lipskiego – który jest członkiem Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej wchodzącej w skład KO –zmuszono do opuszczenia programu, po tym, jak zarzucił Ogórek i Łęskiemu, że „szczują na ludzi”. Stało się to po wypowiedzi Agnieszki Wojciechowskiej van Heukelom związanej w przeszłości m.in. z PiS i ugrupowaniem PJN, która stwierdziła, że Koalicja Obywatelska „chce ciągle rozmawiać o orientacji seksualnej”. W odpowiedzi Lipski zauważył, że to PiS z niechęci do osób LGBT+ uczyniło motyw przewodni kampanii.

– Czy pan zauważył, że dzisiaj w ogóle nie rozmawiamy na ten temat? Cieszy się pan? – spytał wtedy Lipskiego Łęski. –Tak, bardzo się cieszę (…). Pierwszy raz od ostatnich kilku miesięcy, kiedy pan nie szczuje na ludzi – odpowiedział polityk KO.

W tym momencie włączyła się Ogórek. – Jacku, ja bym pozew rozważyła z twojej strony. Rozważ pozew, ja ci doradzam – krzyczała.
– Na pewno pan wygra, bo ja nie mam takich pieniędzy jak pan, żeby mieć takich adwokatów. Nie zarabiam kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie z publicznych pieniędzy – zauważył Lipski. – Albo pan podaje cytat, gdzie ja szczuję na ludzi o innej orientacji seksualnej, albo pan teraz przeprosi – stwierdził Łęski. – Nie przeproszę pana, bo pan się pod tym podpisuje – mówił Lipski, którego prowadzący program próbowali nie dopuścić do głosu.

Ogórek oceniła, że gość jest „bezczelny”, na co Lipski zareagował, mówiąc prowadzącej program, że „jest tym bardziej bezczelna”. – Od czterech lat jest pani tak bezczelna, jak jeszcze nigdy pani nie była. Jest pani największą hipokrytką – podkreślił.

Łęski skomentował: – Tak wygląda rozmowa, tak wygląda debata w Studio Polska z przedstawicielem Koalicji Obywatelskiej.

Po chwili miała miejsce następująca wymiana zdań.

Ogórek: – W sumie ma pan rację, wie pan? Jeszcze raz powie pan nieprawdę na tej antenie to pana wyprosimy, ponieważ nigdy mój kolega…

Lipski: – Państwo się podpisują pod tym.

Ogórek: – Moment, teraz ja mówię, człowieku! Nigdy mój kolega nie szczuł. Powiedział pan kłamstwo, rozumie pan? Nigdy Jacek Łęski, jeszcze nigdy Jacek Łęski nie szczuł na LGBT.  Mam dla pana propozycję. Albo pan przeprosi Jacka, albo wyjdzie pan ze studia .

Lipski wtedy oświadczył, że nie przeprosi, a Ogórek – podobnie jak każdy inny pracownik TVP, który podpisuje się pod działaniami nadawcy – sama stosuje „szczucie”.

– Jacku, myślę, że wystarczy – zwróciła się w tym momencie do współprzewodniczącego Ogórek, a Łęski dodał: – Panie Rafale, myślę, że podziękujemy panu za udział w programie.

Lipski skomentował całą sprawę na Twitterze. „Swoich słów nie wycofam. Wszyscy »dziennikarze« TVP info szczują od miesięcy na środowisko LGBT. No cóż… prawda boli”, zauważył.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę