Skandaliczna grafika opublikowana przez TV Republika!

Telewizja Republika udostępniła na swoim Twitterze grafikę, która wywołała ogromną falę krytyki wśród internautów. Wszystko to przez napis, który umieszczony jest nad główną bramą, która prowadzi do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Na zdjęciu napisano: „REPARATIONEN MACHEN FREI”.

   

Cała sprawa natychmiast rozeszła się w sieci, ale nie tylko. Głos postanowili zabrać także przedstawiciele Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jak zatem odniosła się do całej sytuacji TV Republika?

Zdjęcie przedstawiało przerobiony napis, który znajduje się na głównej bramie prowadzącej do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Oryginalny napis „ARBEIT MACHT FREI” („Praca czyni wolnym”) został zmieniony na: „REPARATIONEN MACHEN FREI” („Reparacje czynią wolnym”). Pod napisem głównym dopisano: „Ordnung muss sein!” („Porządek musi być!”). Wpis błyskawicznie stał się celem ostrej krytyki ze strony internautów jak i polityków. Wyłoniły się oskarżenia o szerzenie propagandy oraz „granie na emocjach”. Jeden z internautów w odpowiedzi do TV Republika zdefiniował to zachowanie jako „naruszenie godności ofiar i ich rodzin”.

   

„Mój dziadek zginął w Auschwitz. To co robicie nie jest podłe. Na to nie ma słowa. Naruszacie godność ofiar i ich rodzin” – napisał komentator.

Na skandaliczny obraz zareagowało także Muzeum Auschwitz-Birkenau. Na swoim oficjalnym profilu został udostępniony wpis o następującej treści:
„Prymitywne manipulacje bolesnymi symbolami świadczą jedynie o poziomie moralnym oraz zrozumieniu historii u ich autorów.”

Stacja podjęła ostateczną decyzję o usunięciu kontrowersyjnej grafiki z Twittera.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News