Jeszcze do niedawna był bliskim współpracownikiem papieża Franciszka – kardynał George Pell został skazany za pedofilię. Wyrok został wydany w grudniu, dopiero dziś został ogłoszony.

Kardynał został mianowany przez papieża Franciszka w 2014 roku prefektem Sekretariatu ds. Ekonomii. George Pell został skazany za wykorzystywanie seksualne dwóch 13-letnich chłopców. Duchowny nie przyznaje się do winy. Grozi mu nawet 50 lat więzienia.

Do przestępstwa miało dojść w Melbourne w 1996 roku. Kardynał po odprawieniu Mszy Świętej miał zgwałcić jednego z chórzystów, a drugiego miał molestować seksualnie. Dwa tygodnie później miał powtórzyć swój czyn.

Ława przysięgłych w stanie Victoria jednomyślnie podjęła decyzję. Po dwóch dniach narad zdecydowali, że jest winny zarzucanych mu czynów. W środę odbędzie się posiedzenie sądu, który określi wyrok.

Duchowny został oskarżony o molestowanie w 2017 roku. Papież wówczas udzielił mu urlopu na czas procesu, jednak duchowny nie wrócił już do Watykanu. W grudniu został usunięty przez papieża Franciszka z Rady Kardynałów.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna