Krzysztof Skiba w środowym wpisie na Facebooku skomentował rozmowy Pawła Kukiza z Jarosławem Kaczyńskim. Według lidera Kukiz’15 zmierzają one do pomyślnej finalizacji. W rezultacie Kukiz’15 i Zjednoczona Prawica będą wspólnie popierać w głosowaniach ustawy zgłaszane przez partnera.

Skiba ostro skrytykował działalność Kukiza, która jego zdaniem szkodzi Polsce.

„Trzeba spojrzeć Polsce w oczy i przyznać, że wspierałeś i wspierasz POTWORA. Takiej korupcji politycznej, takiego poziomu kolesiostwa i nepotyzmu, takiego rabowania państwa jak za rządów PiS, nie było nad Wisłą dawno”, napisał muzyk zespołu Big Cyc  na portalu społecznościowym.

Skiba podkreślił też, że Kukiz „chciał pomóc Polsce, a pomógł ośmiornicy”.

„Także TY jesteś temu winien, że teraz toniemy w obajtkowej krainie! Twoja nad ambicja bycia kimś więcej niż tylko panem od przebojów to spowodowała. Ta fatalna sytuacja, gdy zaraz nie będzie wolnych mediów, bo pochłonie je benzyna z Orlenu, sądy będą pod butem partyjnym i zakwitnie na tu policyjna dyktatura na wzór Putina czy Łukaszenki, będzie wynikiem także Twojej aktywności politycznej i sobie będziesz mógł to wpisać jako »zasługę«”, stwierdził Skiba.

Na zakończenie swojego obszernego wpisu muzyk zwrócił do Kukiza, by wrócił do muzyki. „Jest szansa, aby wyjść z twarzą z tego potrzasku, w który wpakowałeś Polskę, bawiąc się w polityka. Przepis jest prosty: do końca kadencji głosuj przeciwko projektom PiS, a potem wracaj na scenę muzyczną. Wirus się skończy i na pewno zaświeci jeszcze słońce. Paweł dasz radę!”, zaapelował.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę