„Sklepikarzu, fryzjerko, mechaniku idź po swoje”. Opozycja bije w PiS i ostrzega przedsiębiorców przed podwyżką cen prądu o 70 proc.!

Posłowie Koalicji Obywatelskiej informują w ramach nowej akcji o mijającym terminie składania oświadczeń, dzięki którym firmy mogą zachować niższe ceny prądu. Rządowi Mateusza Morawieckiego zarzucają, że celowo nie przypomina o tej ważnej dacie.

   

Przedstawiciele klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska podczas konferencji prasowych w całej Polsce przypominają przedsiębiorcom, że w sobotę 27 lipca mija kluczowy termin dotyczący podwyżek cen prądu.

   

Kto nie złoży oświadczenia do tego dnia, nie może liczyć na utrzymanie na obecnym poziomie cen prądu w kolejnych miesiącach, a dopłaty od rządu dotyczą niemal dwóch milionów małych firm.

„Władza piknikuje, dlatego nie miała czasu przeprowadzić akcji informacyjnej. Takie »drobne cwaniactwo« rządu wobec setek tysięcy Polaków – nieinformowanie i liczenie, że na skutek niewiedzy jak najmniej wniosków będzie złożonych”, napisał na Twitterze poseł PO Krzysztof Brejza.

Politycy opozycji relacjonują swoją akcję na Twitterze, dodając hasztagi #RabunekNaPrąd i #IdźPoSwoje.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News