Łódzki sąd postanowił umieścić w areszcie 29-letniego mężczyznę, któremu prokuratura zarzuciła morderstwo 20-letniej kobiety ze Zduńskiej Woli. Wiadomo, że mężczyzna spotykał się z nią w mieszkaniu w Łodzi. Właśnie tam znaleziono ukryte w wersalce zwłoki 20-latki. Mężczyzna poszukiwany jest listem gończym.

Rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej Krzysztof Kopania wydał informację, iż sąd wydał wniosek o aresztowanie mężczyzny na 30 dni. Daje to podstawę do ścigania do także poza granicami kraju. Głównym podejrzanym o morderstwo kobiety jest Artur Walas. Przeprowadzane są badania przez łódzką prokuraturę odnośnie wcześniejszych działań poszukiwawczych 20-letniej kobiety, której zaginięcie rodzina zgłosiła 17 sierpnia. Prokuratura bada czy były one prowadzone przez służby prawidłowo.

Zduńskowolska policja utaiła wszelkie dane partnera kobiety. Rzeczniczka KWP Joanna Kącka poinformowała, iż do mieszkania wynajmowanego przez mężczyznę właśnie udali się policjanci oraz straż pożarna.

Kiedy strażacy weszli do mieszkania przez okno, stwierdzili, że nikogo nie ma. Na tej podstawie policjanci z Łodzi wysłali komunikat do Zduńskiej Woli, iż mieszkanie zostało sprawdzone i nie ma w nim poszukiwanej 20-latki.

– Nikt nie podejrzewał, że doszło do takiego karygodnego błędu, że policjanci nie sprawdzili mieszkania. Absolutnie nie powinni się ograniczyć do wysłuchania opinii strażaków, lecz osobiście wejść do środka i sprawdzić mieszkanie – powiedziała Kącka.

Przeszukanie mieszkania było więc przeprowadzane z udziałem technika kryminalistyki. W trakcie oględzin okazało się, że w wersalce znajdują się skrępowane sznurem ciało młodej kobiety. Jak poinformował prokurator Kopania, stan odnalezionych zwłok, ale także zabezpieczone przez służby zapisy monitoringu świadczą o tym, iż do zabójstwa doszło przed zgłoszeniem zaginięcia 20-latki przez jej najbliższych.

Aktualnie śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok. Prawdopodobnie kobieta została uduszona.

Wobec policjantów, którzy nie dopełnili swoich obowiązków zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Całą sprawę dotyczącą zaginięcia 20-letniej kobiety przeanalizuje policyjny wydział kontroli.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!