Skuteczne sposoby na czyszczenie okularów. Proste i wygodne

Okulary
Pixabay.com

Osoby noszące okulary często muszą się mierzyć ze smugami na szkłach, które skutecznie utrudniają dokładne widzenie. Nie wszystkie sposoby są dobre do usunięcia takich problematycznych plam, ale na szczęście istnieje kilka, które dadzą oczekiwany efekt.

REKLAMA

Korekcyjne, komputerowe czy przeciwsłoneczne okulary bez większego problemu można czyścić przy użyciu sprawdzonych, domowych metod. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu miękką ściereczkę, najlepiej z mikrofibry, która nie zostawia na szkłach „farfocli”.

Jak czyścić okulary ściereczką z mikrofibry?

Najpierw płuczemy okulary pod bieżącą letnią wodą. Na soczewki i oprawki używamy kilku kropel delikatnego płynu do mycia naczyń i rozprowadzamy je palcami. Spłukujemy wodą, a następnie suszymy okulary przy użyciu ściereczki z mikrofibry.

REKLAMA

Należy pamiętać, że w trakcie czyszczenia okularów trzymać je za mostek, a nie za jeden z nauszników czy za nośnik. W ten sposób nie tylko unikniemy przypadkowego zostawienia kolejnych śladów, ale także wykrzywienia oprawek.

Czego nie używać do czyszczenia okularów?

Choć soczewki okularowe są wykonane ze szkła, nie należy używać do ich czyszczenia płynu do mycia szyb i luster. Ponadto nie zaleca się stosowania ręcznika papierowego, papieru toaletowego, chusteczek higienicznych czy rękawa swetra.

REKLAMA

Podziel się: